Ripsmepikenduste ABC

Soovid ripsmepikendustele maksimaalset püsivust?

Ripsmepikendused on ilusad 2-4 nädalat, kui nende eest õigesti hoolt kanda. Peale ripsmete paigaldust/ hooldust ei ole soovitatav ripsmete kontakt veega 24h (et liim saaks täielikult kuivada). Püsivuse ja puhtuse eest saab igaüks ise koduselt hoolt kanda. Selleks, et ripsmed püsiksid ja mustus ei tekitaks ripsmelesta, tuleb ripsmeid igapäev pesta. Ripsmepikenduste kodune hooldus on märksõna!

Ripsmelest!

Ripsmelesta tunneb ära, kui silmadele tekib kollakat värvi rähm millel on ebameeldiv lõhn,  silmalaud hakkavad punetama ja nahk laugudel ketendama. Ripsmelesta saab välja ravida ainult arsti abiga. Kindlasti ei tähenda rohkem rähma kohe ripsmelesta, kuid siiski tasub sellele tähelepanu pöörata.

Ripsmelest

Kuidas vältida ripsmelesta tekkimist ja hoida neid puhtana? 

  1. Pese ripsmeid veega igapäevaselt.
  2. Kammi ripsmeid igal hommikul (vajadusel tihedamalt) ripsmeharjaga.
  3. Kui silmad eritavad palju rähma ja kasutad igapäevaselt megitooteid, tuleb ripsmeid pesta ripsmepesuvahu ja spetsiaalse harjaga või silmadele mõeldud pesuainega.
  4. Kui ripsmepesuvaht tundub liiga kallis, saab teha ka beebishampoonist lahuse (1 osa shampooni + 3 osa vett), lahus säilib ~nädal, seega soovitame lahust teha väiksemate koguste kaupa.

Pesemine pesuvahuga:

Pihuta pudelist vaht sõrmedele, hõõru õrnalt  kinnisele silmale. Võta ripsmepesu hari ja pese ettevaatlikult pikenduste kinnituskohast, et ripsme juure kohad puhastuks. Liiguta harja õrna pesemisliigutusega, loputa veega. 

Miks kukuvad pikendused mõnel kiiremini, mõnel aeglasemalt?

Ripsmetehnik vastutab kindlasti pikenduste püsivuse eest (värske liim, õigesti paigaldatud pikendused). Pikenduste kandja peab jälgima, et õlibaasil tooted ripsmepikendustega kokku ei puutuks. Selleks, et ripsmed püsiks tuleb neid pesta. 

Kas ripsmetepikendustest peab puhkama?

Ripsmepikendustest ei pea pausi tegema, kui oled püsiklient tehnikule, kelle jaoks on Sinu ripsmed olulised. Õige tehnik paigaldab ühe pikenduse ühe oma ripsme külge. Kokku kleepunud ripsmed (mitu enda karva pikenduse küljes) on ohumärk! Pikenduste kandja saab jälgida seda väljalangevate pikenduste abil. Kindlasti on ripsmetel oma kasvufaasid, mis mõjutavad ka püsivust.

Kokkuvõtvalt..

Ekslikult arvatakse, et ripsmete pesemine halvendab ripsmete püsivust. Vastupidi! Meigitooted ja rähm kogunevad ripsmepikenduse ja enda ripsmekarva kinnituskohta, muutes enda ripsmekarva raskeks. Mustus ja rähm hakkab  ripsmeliimi toimet halvendama, selle tagajärjel kukub pikendus ära. Kui tehnik palub sul ripsmeid rohkem pesta, siis tee seda kindlasti, et vältida ebameeldivusi. Pea meeles, et ripsmepikenduste kodune hooldus on väga oluline!

Artikli autor: Ilusalongi Beautiq ripsmetehnik Kristina Kreek