Brünetist blondiks – küsimused ja vastused

Sellest artiklist leiad kõik, mida peaksid teadma, kui oled otsustanud minna brünetist blondiks!

Tihti jõuavad meie juurde kliendid, kelle unistuseks on varasemalt (poevärviga) tumedaks/erksavärviliseks värvitud juustest saavutada heledam tulemus. Tegemist on tööga, mida saadavad ka teatud ohud. Enamasti ei teata, et suure blondeerimistööga on juuste pikkuse 5-10cm vähendamine paratamatu. Oluline on mõista enne töö ette võtmist, et täielikult ilma kahjustuseta nii suurt muutust teha ei saa.

Kaks peamist ohtu suure värvitöö puhul on:

 • soovitud tulemust ei saavutata esimese korraga
 • juuksed saavad kahjustatud (ka Olaplexi kasutades) ja pikkusest tuleb loobuda

Oleme kokku kogunud enim levinud küsimused ja kirjutanud neile ka vastused.

Kui palju maksab suur muutus?

Kui alustada teekonda proovisalguga, siis on esimene väljaminek 40€ proovisalgu eest. Proovisalgu tegemise järel tehakse konsultatsioon ja ennustus töö lõpliku maksumuse osas. Kui proovisalgu järgi saame öelda, et töö tegemine on reaalne, siis lepitakse kokku uus seanss. Esimesel pikemal seansil teostame juustele maksimaalselt 2 värvimist (blondeerimine + toonimine) Olaplexiga ning vajadusel ka lõikuse. Selle protseduuri hinnaks on 160-220€. On võimalus, et juba esimesel külastusel saavutatakse soovitud heledusaste ja toon, kuid on ka võimalik, et külastust tuleks korrata. Küsimusele ei saa selget vastust ilma proovisalgu tegemiseta anda. Kogukulude hulka tuleb kindlasti lisada ka kvaliteetsed koduhooldustooted (Olaplex NO3, juuksemask, shampoon, palsam, kuumakaitse)

Mis on proovisalk ja milleks see vajalik on?

Proovisalgu puhul hoitakse peal tugevat vesinikku 30 minutit, et näha, kuidas tulevad juuksed toime suure blondeerimistööga. Soovitame proovisalku, kui juukseid on varasemalt värvitud ja juuste ajalugu on ebaselge. Naturaalse juukse puhul proovisalku pole vaja teha. Proovisalgu hind on 40€ ning ajaliselt võtab umbes 45 minutit. Selle aja jooksul saab selgeks, kas juuksed peavad vastu või hakkavad venima (ei talu blondeerimist sellises ulatuses). Juuksur oskab tänu proovisalgule ennustada, mitu cm otsi tuleb peale tööd ära lõigata ning milline võiks jääda heledusaste peale esimest külastust. Proovisalgu tegemise aja saab broneerida läbi online-süsteemi alapealkirja “juuste värvimine” alt.

Millised võimalused on juuste (kiirelt) heledaks saamisel?

Varem värvitud juukseid värvimisega helestada ei ole võimalik, seega värvitud juuste puhul on ainus variant blondeerimine.

 1. Airtouch (loe protseduuri kohta rohkem siit) – ajaliselt võib minna 7 tundi, maksumus 180-220€. See, kui heledad otsad saavutatakse, sõltub palju juuste ajaloost. Airtouch tehnika abil saavad blondeeritud kõik juukseotsad. Juureosale jääb salgutatud efekt sujuva üleminekuga.
 2. Kogu pea blondeerimine + toonimine tumedamaks blondiks ning järgmisel külastusel heledate salkude tegemine Balayage tehnikas.
 3. Värviga helestamine – võimalik ainult varem töötlemata juuste puhul.
 4. Kui juuksed on juba üsna lühikesed ja pikkusest loobuda ei soovita aga soov oleks juukseotsad saada valgeks, siis tasuks mõelda Ombre stiilis juuksepikenduste peale. Juuksur saab hajutada värvi selliselt, et pikendustele üleminek ei ole silmatorkav. Värvides on oma juustele koormus väiksem, kuid tuleb arvestada, et ka pikendused ei sobi kõigile!

Võimalusi on veel, täpse meetodi otsustab üldiselt juuksur kohapeal kliendiga konsulteerides.

Kas ma saan olla kindel, et esimese külastusega saavutatakse täpselt pildil olev tulemus?

Ei, kahjuks ei saa me garanteerida täpselt sellist tulemust, nagu pildil. Juuksed on väga erinevad ning juustes võib olla nii palju muutujaid, mis kõik tulemust mõjutavad. Oleme saavutanud ühe külastusega tumedatest juustest heleda tulemuse, kuid oleme paraku näinud ka, et peale esimest külastust juukseotstes värv ei muutunud.

Juuste helestamisel mängivad rolli näiteks:

 1. Millise värviga on varasemalt juukseid värvitud (kas poe- või salongitoodetega)
 2. Kui varem kasutatud juuksevärv sisaldas hennat, võib tulemuse saavutamine olla võimatu. Poevärvide koostisosad ei ole meile teada teada ja see teeb ka ennustamise ilma proovisalguta võimatuks.
 3. Kas värvitud on ainult juuri või juukseid kogupikkuses
 4. Millises seisus on oma juuksed – kui juuksed on väga kahjustunud, ei ole võimalik korraga ette võtta väga suurt muutust, juukseid tuleks enne ravida
 5. Kui kaua on juukseid värvitud tumedaks

Suure muutuse puhul on teinekord isegi mõistlik liikuda väiksemate sammudega soovitud tulemuse poole. Nähes pildil blondeeritud juukseid, mis sobivad kandjale kui valatud, võib tekkida olukord, kus enda peas sellist tulemust nähes saabub hoopis pettumus – tulemus ei sobigi nii hästi. Halvemal juhul on mõistmise hetkeks juba kahjustus tekkinud ning juuste tumedaks tagasi värvimine kahjustust tagasi ei pööra.

Kuidas hoolitseda juuste eest, mis on värvitud brünetist blondiks?

Palju õnne! Oled läbi teinud suure muutuse ja juuksed on vastu pidanud! Väga oluline on nüüd kodus oma juukseid õigesti hooldada, et säilitada praegune juuksepikkus!

 1. Kuula oma juuksuri soovitusi, tema näeb juuste seisukorda ja oskab panna paika juuksehooldusrutiini
 2. Väldi kuumtöötlust! Kui siiski on vaja juukseid kuumtöödelda, kasuta alati kuumakaitset enne föönitamist ja enne sirgendamist või lokkide tegemist
 3. Käi kord kuus tegemas Olaplex salongihooldust (intervall juuksuri soovituse järgi)
 4. Kasuta 1x nädalas Olaplex NO3 koduhooldusvahendit (tegu ei ole juuksemaskiga vaid juukseid taastava hooldustootega)
 5. Kasuta 1x nädalas maski (Näiteks Hydrate.Me ja peale maski kasuta alati ka palsamit!)
 6. Kui juuksed on väga kuivad, soovitame kasutada ka juukseõli (näiteks Olaplex NO7, millel on ka kuumuse eest kaitsev toime)
 7. Ära liialda tooniva toimega toodetega, need võivad juustele kahjustavalt mõjuda
 8. Loe ka artiklit blondide juuste eest hoolitsemise kohta 

Kui Sinulgi tekkis soov ette võtta suurem värvitöö, siis saada meile oma juustest pilt info@beautiq.ee ja lepime kokku aja kas proovisalgu või kogu pea värvimise jaoks!